Autor Wiadomość
larczbucz
PostWysłany: Czw 22:33, 25 Maj 2006    Temat postu:

A przykład KANADY !! Państwo bogate a karczują bez umiaru
Timi
PostWysłany: Pon 22:50, 01 Maj 2006    Temat postu:

Wiesz, kraje w których nadmiernie eksploatuje się lasy deszczowe, często nie są świadomi ogromu dewastacji. Poza tym jak się tu dziwić jak 70% dochodu kraju pochodzi z eksportu drewna. Tak więc problematyka lasów deszczowych sięga bardzo głęboko i trudno znaleźć jednoznaczne rozwiazanie.
geoman
PostWysłany: Pon 22:33, 01 Maj 2006    Temat postu:

Wiele mówimy o lasach deszczowych, o potrzebje ich zachowania i tak łatwo potępiamy kraje gdzie dochodzi do wycinania drzew, wybijania zwierząt, tylko zauważcie na terytorium jakich państw cały dramat się rozgrywa.
Czy mówimy tu o bogadych państwach które mogą pozwolić sobje na ochronę środowiska? Nie!!!! To głównie ubogie państwa gdzie poziom analfabetyzmu często osiąga 70% społeczeństwa, jak można od takich państw oczekiwać że ich priorytetem będzie ochrona przyrody??????????????
Tu trzeba się zastanowić z jakiej my pozycji cywilizacyjnej mówimy!!!!!!!!!
Jak pomóc? Czy krzykiem? czy raczej edukacją i transferem technologiczno- myślowym, ale na tym to akurat nikomu nie zależy
larczbucz
PostWysłany: Wto 14:10, 25 Kwi 2006    Temat postu:

I jak zwykle pieniądze biorą góre na przyrodą i ekologią Sad szkoda gadac
Timi
PostWysłany: Wto 12:02, 25 Kwi 2006    Temat postu: Sprzedano już 25 procent lasów Papui

Władze indonezyjskie wydały firmom wyrębu lasów koncesje obejmujące już ponad jedną czwartą lasów zachodniej Papui - alarmuje w środę 12 kwietnia organizacja Greenpeace. Według Greenpeace, 65 firmom wydano koncesje na obszary o powierzchni 11,6 mln ha, podczas gdy cały obszar lasów w zachodniej Papui liczy 39 mln ha. Greenpeace zaapelował do rządu Indonezji o pilne przyjęcie "moratorium za komercyjną eksploatację lasów na wielką skalę".

"Garstka firm ścięła większość lasów Indonezji. Trzeba je powstrzymać, zanim zginą ostatnie nietknięte lasy Papui" - powiedziała na konferencji prasowej w Dżakarcie dyrektorka Greenpeace na terenie Azji Południowo-Wschodniej, Emmy Hafild.
"Ponad jedna czwarta lasów Papui została sprzedana firmom zajmującym się wyrębem lasów. Każda z tych koncesji opiewa na 20-30 lat. Jeśli rząd indonezyjski nie zrobi nic, aby powstrzymać firmy wyrębu lasów, wkrótce wszystkie lasy znikną" - ostrzega także dyrektor organizacji pozarządowej Forest Watch Christian Poerba.
Zachodnia Papua jest górzystym regionem położonym na zachodzie wyspy Nowa Gwinea.
Papua to ostatni wielki zalesiony obszar wysp indonezyjskich. Z innych wysp Indonezji - Jawy, Sumatry, Sulawesi i Borneo - znikło już 72 proc. lasów.

W lutym ekspedycja ekologiczna odkryła w Papui nieznane dotąd nauce gatunki roślin i zwierząt. Były wśród nich żaby, motyle i ptak miodojad. Naukowcy uznali wówczas ten rejon za wyjątkowo cenny ze względu na bioróżnorodność.

Źródło: http://biolog.pl/article2278.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group