Forum Równikowe Lasy Deszczowe I Ochrona Środowiska Strona Główna Równikowe Lasy Deszczowe I Ochrona Środowiska
Co roku wymiera do 1000 gatunków roślin i zwierząt. Jesli to tempo dewastacji nie zostanie zmniejszone ten bezcenny biom niebawem zniknie z powierzchni ziemi.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ginące polne kwiaty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Równikowe Lasy Deszczowe I Ochrona Środowiska Strona Główna -> Ciekawostki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Timi
Administrator



Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 520
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rainforest

PostWysłany: Czw 12:04, 02 Lut 2006    Temat postu: Ginące polne kwiaty

GDZIE SIĘ PODZIAŁY POLNE KWIATY ?

Kolory polskich pól zmieniają się w zależności od pory roku i rodzaju uprawy. Wiosną i latem polom ozimych zbóż czerwony, kon punktowy akcent nadają kwitnące maki. Najwcześniej rozwija się niewielki mak piaskowy, a później znacznie okazalsze: mak polny i mak wątpliwy. Czasami obserwuje się niebieskie łany z masowym udziałem chabra bławatka. Ż kolei na biało kwitnie maruna - częsty towarzysz upraw rzepaku. Większość wyk, posiadających niewielkie kwiaty często skupione w gęste kwiatostany jak u wyki kosmatej, ma kwiaty fioletowe...

Ten obraz może już wkrótce należeć do przeszłości. Kolorowe od polnych kwiatów łany zbóż lub ich przydrożne skraje można jeszcze zobaczyć w niektórych miejscach Polski. Nie ma już ich zupełnie w zachodniej Europie, gdzie intensywne rolnictwo zwalcza chwasty znacznie bardziej skutecznie. Pola mieniące się różnymi barwami kwiatów to urokliwy składnik krajobrazu, który dla wielu może okazać się wręcz powiewem egzotyki i turystyczną atrakcją. "Zapóźnienie gospodarcze", przy współczesnych trendach w turystyce i modzie na biodynamiczne i ekologiczne rolnictwo, może więc stać się naszym atutem. Towarzyszące ludzkim uprawom chwasty tworzą świat o wiele bardziej bogatszy i bardziej fascynujący, niż wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka. Niestety, świat ten... ginie.


Przeczytajcie więcej o tym Exclamation : [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Równikowe Lasy Deszczowe I Ochrona Środowiska Strona Główna -> Ciekawostki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin